Koolitajad

 

Siim Kelner

Siim Kelner on treener ja koolitaja. Töötab alates 2012 aastast Spordiklubis Reval Sport treenerina. Lõpetanud 2017. aastal Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse eriala magistriõppe ning alates 2018 alustanud samas instituudis Tervisekäitumise ja heaolu doktoriõppes. Erialane uurimisvaldkond on treeningsõltuvus ja üldine treeningkäitumine ja heaolu ning selle kõrvalekalded.

Siim on VII taseme kulturismi- ja fitnessi kutsetunnistusega treener ning viib läbi koolitusi Kulturismi ja Fitnessi liidus, Jõutõsteliidus, Les Mills Nordic AB harus ning omab kogemust ka gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumis.

 

Mõtted tulevasele treenerile:
“Järjepidevus on kõige alus. Leia viisid, mis tagavad järjepidevuse ja muu tuleb juba lihtsalt”.

 


Indrek Otsus (treenerite kutseeksami eksamikomisjoni liige)

Õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat. Töötanud üle 30 aasta treenerina. Juhendanud Eesti kulturismikoondist ja teiste alade (korvpall, kahevõistlus, jalgrattasport, jäähoki, tennis) ÜKE treeninguid. Tegev treenerite koolitusprogrammis ja EKFL kutsekomisjonis.

EOK kulturismi- ja fitnessitreeneri VII tase

Indreku mõte tulevasele treenerile: Mida elu on õpetanud? „Vormisolek nõuab aega, vaeva ja teadmisi. Kui üks neist puudub, on tulemus null.“

 


Daniel Agu

Olen Daniel, lõpetanud aastal 2018 Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisori erialal ning sellest ajast alates töötanud apteekrina. 2023. aasta veebruarist alustasin tööd ka personaaltreenerina ning 2025. aasta jaanuarist alates oman EKR4 taset fitnessi erialal.

Spordiga olen tegelenud maast madalast: algul ujumise, seejärel 10 aastat korvpalliga ning varajases teismeeas tekkis huvi jõusaali vastu. Fitnessimaastikul olen võistlussportlasena tegev aastast 2016, kus olen võistelnud klassikalises kulturismis. Jõusaalistaaži antud hetkel ca 17 aastat. Täiendan end pidevalt nii proviisori kui personaaltreenerina.

Pean lugu teaduslikust lähenemisest ning olen veendumusel, et teadus ja praktika täiendavad teineteist. Igapäevase töö tulemusena apteegis näen esmatasandi tervishoiu kitsaskohti ning kui palju inimesi on hädas elustiili muutustega. Antud asjaolu ning kirg oma hobi vastu käivitasid minus soovi teha midagi enamat.

Personaaltreeneri töö tundus seetõttu minu hobi ja elukutse harmoonilise kooslusena.

 


 

 


Siim Savisaar

Suur huvi inimkeha ja selle võimete vastu viis samal ajal nii erialaselt füsioteraapiat õppima kui ka spordi võtmes võistlema. Nüüdseks on Siim võistlusspordiga tegelenud viimased kümme aastat.

2012. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli Füsioteraapia bakalaureuseõppe ja sellest ajast pakkunud treeningutel unikaalsemat lähenemist ehk läbi füsioterapeudi pilgu. Teinud koostööd erinevate alade sportlastega nii nende treeningu, tervise kui toitumise osas ning samuti tervise teemalise koolitajana firmades, kus eesmärk on olnud anda töötajatele endile vahendid oma tervise säilitamiseks ja parandamiseks.

Treeningutel on eesmärgiks inimese mitmekülgne ja harmooniline arendamine, mis annab läbi teaduspõhisuse parima tulemuse. Treeningutel lähtub ta sellest, et iga inimene on isemoodi ja vaja on personaalsust.

Lisaks igapäevasele treeneri ja terapeuditööle osaleb ta ka kulturismi- ja fitnessitreenerite kutsekomisjonis. Lisaks mitmetele Eesti tiitlitele on parimateks tulemusteks Euroopa Meistrivõistluste hõbemedal ning Maailmameistrivõistluste kaheksas koht.

Erialane ettevalmistus  EOK Kulturismi- ja fitnessitreener V kutsetunnistus.

Siimu mõte tulevasele treenerile: „Iga inimene on pisut isemoodi, vaja on leida sobiv lahendus“

 

 


Siim Veri

Siim tegutseb Eesti fitnessi- ja tervisemaastikul juba 2010. aastast, mil ta alustas teekonda kulturismis ja fitnessis võistlussportlasena. Kantuna kirglikust soovist olla enda spordialal parim, janunes ta juba tookord uute treeningu, toitumise ja tervisega seotud teadmiste järele, et neid seejärel enda peal rakendada.

Alates 2013. aastast tegutseb Siim treenerina, et kogutud teadmisi ja oskusi teistega jagada. Tema treening ei ole pelgalt trenn. Kuna Siimu eesmärk on pakkuda kliendile maksimaalset kvaliteeti, juhib ta teda treeningul ka läbi õppeprotsessi.

Siim lähtub alati konkreetsest indiviidist. Arvestades treenitava alguspunkti ja eesmärgiga, rakendab ta treeningul ja toitumisnõustamisel viimaseid teaduspõhiseid praktikaid, et sportlik tulemus ja teadmised oleks maksimaalsed.

Erialane ettevalmistus:

  • Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit: kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreenerite koolitus.
  • Eesti Jõutõsteliit: jõutõste- ja jõusaalitreeneri koolitus.
  • Iga-aastased täiendkoolitused treeningu-, toitumise- ja terviseteemadel.

 

Sten Põldsamm

Sten Põldsamm on treener ja koolitaja. Töötab alates 2014 aastast Spordiklubis Audentes ja Sparta treenerina.

Alates 2016 aastast U17 võrkpallinaistekoondise ÜKE treener.

Lõpetanud 2017. aastal Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste instituudi kehakultuuri eriala magistriõppe. Sten on EOK  VI taseme kulturismi- ja fitnessi kutsetunnistusega treener ning viib läbi koolitusi Eesti Kulturismi- ja Fitnessi Liidus, Audentese spordiklubis, Sparta spordiklubis ja erinevates ettevõtetes.